Úvodní slovo

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé,

 

    dovolujeme si Vás jménem výboru České asociace intervenční kardiologie pozvat na již XXXII. Workshop ČAIK, který se bude konat v Brně ve dnech 18.- 20. dubna 2023, v hotelu Courtyard by Marriott. Garanci nad naším Workshopem laskavě převzali ministr zdravotnictví ČR, prof. MUDr. V. Válek, CSc., MBA, EBIR; předseda zdravotního výboru Senátu ČR, MUDr. R. Kraus, MBA a ředitel VZP, Ing. Z. Kabátek.

 

Odborný program bude založen na živých přenosech z katetrizačních sálů, které budou doplněny přehlednými a zajímavými kazuistickými sděleními, včetně některých nových formátů sympozií.

Historicky poprvé se všichni můžeme těšit i na blok připravený Českou společností kardiovaskulární chirurgie, trénink na high-tech simulátorech kardiovaskulárních intervencí a kreativní využití 3D tisku a virtuální reality nejen v intervenční kardiologii.

Workshop bude zahájen 18. dubna sekcí věnovanou edukaci mladých kardiologů připravenou ve spolupráci s PS Kardio35, a poutavou sekcí sesterskou.

Hlavní program bude probíhat 19. – 20. dubna a vedle živých přenosů bude zaměřen na diskuse k důležitým tématům současné intervenční kardiologie. Diskutováno bude řešení komplexních koronárních a strukturálních patologií, problematika mechanických srdečních podpor (ECMO, Impella aj.), nové poznatky / technologie, novinky v antitrombotické léčbě, výsledky analýz Národního registru KV intervencí aj.  

Slavnostním hostem bude prezident EAPCI, prof. Emanuele Barbato a těšit se můžeme i na přednášku a diskuse s prof. Janem Kováčem.

Věříme, že se opět setkáme v prezenční formě, tak jako se tomu podařilo i v minulém a velmi úspěšném ročníku, kde účast předčila naše očekávání.

 

Těšíme se na setkání,  

Za Výbor ČAIK a organizační a programový výbor Workshopu

 

      KALA_FOTO.jpg                                          FOTO_MATES.jpg

              předseda ČAIK                                                  1.místopředseda ČAIK

Doc. MUDr. PETR KALA, Ph.D., FESC                Doc. MUDr. MARTIN MATES, CSc., FESC