Úvodní slovo

Vážené a milé kolegyně, vážení a milí kolegové,

Dovolíme si Vás spolu s kolegy z České asociace preventivní kardiologie (ČAPK) srdečně pozvat k účasti na již šesté konferenci Prague prevention 2024. Tradičně jí bude vyhrazena předposlední středa v lednu 2024 a sejdeme se v příjemném prostředí pražského Autoklubu.

Program bude zajímavý pro všechny, prevence se nakonec prolíná všemi oblastmi kardiologie i dalších medicínských oborů a o novinky není nouze. Navíc Prague prevention bude jedním z prvních setkání v roce 2024, kde bude možné diskutovat Národní kardiovaskulární program, na němž právě nyní zástupci České kardiologické společnosti se zástupci dalších odborných společností intenzivně pracují. I v něm má prevence nezastupitelné místo. Přestože program setkání stále vytváříme, můžeme již nyní slíbit, že se můžete těšit na update témat, která jsou v centru zájmu jednotlivých sekcí ČAPK. Věnovat se budeme oblastem spánkové kardiologie, e-health, kardiogenetiky, sportovní kardiologie, neopomeneme novinky ve farmakoterapii i tipy a triky z oblasti režimových opatření. Jistě zařadíme i témata zcela nová a méně často diskutovaná. Budeme rádi, pakliže nám pomůžete program doplnit svými dotazy a komentáři během diskusních částí programu, jimž vyhradíme dostatek prostoru.

Datum příští Prague prevention si snadno zapamatujete, protože se sejdeme 24. ledna 2024, ale i tak bude dobré, když si již nyní budete tento den pro prevenci rezervovat.

Těšíme se na viděnou s Vámi,

Michal Vrablík  za všechny organizátory z ČAPK