Úvodní stránka

Volby do výboru ČKS nebo do výborů pracovních skupin ČKS

Online systém ČKS přináší elektronické volby do výborů jednotlivých pracovních skupin a výboru ČKS. Návrhy I. a II. kola voleb lze odeslat jen jednou, volby jsou plně anonymní, tzn., že nikdo nemůže zjistit, jak kdo volil. (ani zaměstnanci ČKS, kteří systém obsluhují).

Jména na uvedených obrázcích doplňujících nápovědu jsou pouze ilustrativní.

Kde to najdu?

Po přihlášení do systému, na hlavním panelu Vašeho uživatelského účtu přibyl odkaz „volby“. Po kliknutí se Vám zobrazí seznam aktuálně pořádaných voleb a na konci stránky i volby již ukončené. купить плед киев

hlavni-panel.jpg

Co vidím?

Volby do výboru ČKS vidí Řádní, Čestní a Mimořádní členové ČKS a to pouze prostřednictvím svého „členského účtu“. Zahraniční členové nabídku Voleb u svého členského účtu nemají, protože dle Stanov ČKS nemají právo volit ani být voleni do výboru ČKS/pracovních skupin.

U každých voleb máte možnost vidět:

  • informace, které upřesňují průběh voleb (pokud jsou dostupné)
  • aktuální stav celých voleb
  • data průběhu jednotlivých kol, jejich aktuální stav a Vaši účast v jednotlivých kolech

 seznam-voleb-1.jpg

1. kolo voleb

Pokud nastal čas, je aktivní první kolo voleb, máte možnost navrhnout kandidáty. Do výboru ČKS je možné navrhnout pouze ty kandidáty, kteří jsou Řádným či Čestným členem.

seznam-voleb-1kolo.jpg

Kliknutím na „navrhnout kandidáty“ zobrazíte formulář pro návrh, kde jsou k dispozici jména členů, kteří mohou být voleni. Jména jsou, pro lepší přehlednost, rozdělena podle abecedy.

formular-1-kolo-new.jpg

Kandidáty pod písmenkem zobrazíte kliknutím na písmenko.

formular-1-kolo-otevrene-pismenko.jpg

Vámi navrhované kandidáty zatrhnete. Dole, nad odesílacím tlačítkem, máte rychlý přehled zatržených kandidátů a informaci kolik kandidátů ještě můžete navrhnout.

formular-1-kolo-vypis-pro-kontrolu-kor1.jpg

Nezapomeňte tlačítkem „Odeslat volební lístek“ odeslat formulář. Formulář můžete v každých volbách odeslat jen jednou. Po odeslání formuláře přijde na Váš email potvrzení o přijetí návrhů.

Pokud některé jméno nelze zatrhnout, znamená to, že tento člověk již v nadcházejícím výboru zastává některou z funkcí a nemůže tedy být na kandidátce.

V seznamu voleb vidíte už i Vaši účast.

seznam-voleb-1-po-prvnim-kole.jpg

Sestavení kandidátky

V čase mezi koncem 1. kola a začátkem 2. kola probíhá sestavení kandidátky.

seznam-voleb-sestaveni-kandidatky.jpg

2. kolo voleb do pracovní skupiny

Pokud nastal čas, je aktivní druhé kolo voleb, máte možnost dát svoje hlasy vybraným kandidátům.

seznam-voleb-2kolo.jpg

Kliknutím na „vyplnit volební lístek" zobrazíte formulář s kandidáty.

formular-2-kolo.jpg

Kandidáty, kterým chcete udělit svůj hlas, zatrhnete a tlačítkem „odeslat hlasy" odešlete formulář. Formulář můžete v každých volbách odeslat jen jednou.

V seznamu voleb vidíte opět Vaši účast v 2. kole.

seznam-voleb-1-po-druhem-kole.jpg

Ve chvíli kdy skončí druhé kolo, budou vyhodnoceny výsledky voleb a ty potom oznámeny. Volby se přesunou do „Ukončených voleb" a klikem na „ukázat detaily ukončených" si můžete zobrazit tabulku s Vaší účastí.

seznam-voleb-ukoncene-volby.jpg